Telefon: 0224 4412058

Açık Pozisyonlarımız İçin Tıklayınız

Seçme yerleştirme birimimiz; partnerlerimizin personel ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hizmet vermektedir. 

Bu kapsamda orta ve üst düzey yönetici ve idari kadro personel ihtiyaçları karşılama konusunda ciddi bir bilgi arşivi ile hizmet vermekteyiz.

More Enstitü, bu hizmeti sağlarken hem yüzlerce firma portföyüne sahip olmasının ve hem de binlerce kursiyere ulaşılabiliyor olmasının sağladığı faydayı, paydaşlarına avantaj olarak sunmaktadır.

More Enstitü' nün İK alanındaki tecrübe ve deneyimleri ile desteklenen bu birimimizde; müşteri firmalarımızın, personel arama, aday belirleme, mülakat yapma, seçme ve yerleştirme gibi hem maliyetli ve hem de riskli bir sürecini profesyonelce yönetilmektedir. Aynı birimimizde; özel talepler doğrultusunda bordrolama hizmeti de sunulmaktadır.

Çözüm ortaklarımız için sunduğumuz hizmetler;

-Talebiniz doğrultusunda gelişen işe alım süreci

  • Fizibilite çalışmaları; firmanızı tanımak, pozisyon hakkında bilgi sahibi olmak için yapılan ön çalışma
  • İşe alım; fizibilite ile sağlanan bilgiler ışığında firma kültürünüze uygun işe alım süreci belirlenir.
  • Aday değerlendirme /Mülakat; adaylar titizlikle incelenerek(referanslar, özgeçmiş), yüz yüze görüşmeye çağırılır, pozisyon için uygun kişilik envanter testleri yahut pozisyonun gerektirdiği bilgi seviyesini ölçecek sınavlar yapılır, kısacası adayın beşeri sermayesi ölçülür.
  • Teklif sunma/ işe yerleştirme: firma tarafından uygun görülen adaylara, çözüm ortağımızın kurumsal teklifi sunulur ve karşılıklı mutabakat sağlanması halinde adayın ilk iş günü süreci takip edilir.

More Enstitü uzman kadrosu tarafından yürütülen bu süreç firmalara ana faaliyet konularına odaklanabilmeleri için alan, zaman ve fon yaratır. Personel istihdamına yönelik tüm ihtiyaçlara cevap vererek, doğacak tüm ilave iş yükü ve maliyetlerin minimalize edilmesi amaçlanmaktadır.

More enstitü olarak çözüm ortaklarımıza ihtiyaçları doğrultusunda belirlenecek kurumsal eğitim fırsatı sunmaktayız.

- Adaylara için sunduğumuz hizmetler;

İşgücü piyasasında geçici değil kalıcı çözümlerle hareket etmek hem bireyin hem de işverenin öncelikli tercihi olmalı. Bu noktada iş ararken bazı temel soruları doğru yanıtlamalı ve doğru iş arama teknikleri benimsenmelidir.

Eğitiminiz, kariyer geçmişiniz ve donanımınıza bağlı olarak öncelikle kendi ihtiyaçlarınızı doğru değerlendirmeli ve tercihinizi istediğiniz alanda, olmak istediğiniz çalışma ortamına ulaşmaktan yana kullanmalısınız. Unutmayın, çalışanın memnuniyeti ancak çalışanın isteklerinin sağlandığı ortamda mümkün olabilir. Ve ne istediğinizi bilemezseniz bulduğunuz iş sizi ne kadar iyi olursa olsun mutlu etmeyebilir. Hangi işi yapmak istiyorsunuz? Nerede çalışmak istersiniz? En az ne kadar maaş size istediğiniz yaşam standardını sağlayabilir? İş yeriniz evinize ne kadar uzaklıkta konumlanabilir? Özel sağlık sigortası, prim ve ikramiyeler sizin için ne kadar önemli? Gibi sorulara yanıt arayarak önceliklerinizi belirlemelisiniz.

More Enstitü danışmanınız olarak, bu kararları vermenize yardımcı olmak üzere, size yararlı kariyer desteği ve iş gücü piyasaları hakkında ayrıntılı bilgi sağlayabilir.

Özgeçmişinizi gözden geçirin. Etkili ve doğru hazırlanmış bir özgeçmiş sizin en temel referansınızdır. Aramakta olduğunuz işin niteliklerine göre CV’nizi güncel tutmaya özen gösterin.

http://www.moreenstitu.com/mail/starx64.pngKurumumuzdan Beyaz Yaka veya Altın Yaka personel istihdam hizmeti alan firmalarımıza, ücretsiz olarak 1 adet Kurumsal Eğitim veya More Enstitü Eğitim Danışmanlık bünyesinde açılan 30' u aşkın uzmanlık eğitimlerinden herhangi birine ücretsiz 1 kişilik kontenjan almaya hak kazanır.